Alătură-te PokerStrategy.com!

BANI GRATIS

Play poker for free

50$ bani gratis pentru fiecare membru nou, pentru a juca fără depozit

Înscrie-te gratuit!

TRAINING GRATUIT

Learn to play poker

Învaţă să câştigi cu ajutorul instructorilor de top, clipurilor gratuite şi articolelor noastre

Înscrie-te gratuit!

UNELTE GRATUITE

Get free poker tools

Adu-ţi jocul la un alt nivel cu ajutorul uneltelor noastre gratuite de pokerÎnscrie-te gratuit!

SUCCES ÎN POKER

Join the worlds largest poker community

Construieşte-ţi cariera cu ajutorul experienţei celei mai mari şcoli şi comunităţiÎnscrie-te gratuit!

PokerStrategy.com » Generalităţi PokerStrategy.com » Întrebări începători » cum pot trece testul
Ultimul mesaj | Primul mesaj necitit Printează pagina | Adaugă subiectul la favorite
Du-te la sfârşitul paginii cum pot trece testul 16 voturi - Rating mediu: 5.94
Autor
Mesaj « Subiectul anterior | Următorul subiect »
vadimx90
Bronz

Data înregistrării: 20.03.2010

cum pot trece testul Răspunde acestui mesaj Publică raspuns cu citat: Editează/Şterge mesaj Raportează acest mesaj moderatorului       Du-te la începutul paginii

cine ma poate ajuta sa trec testul..am citit articolele de multe ori ..da nu se primeste mai am o incercare..am nevoi doar sa trec testu...restu fac singur..
Mesaj nou 29.03.2010 19:58 vadimx90 este off-line Caută mesaje publicate de vadimx90 Adaugă pe vadimx90 în lista de prieteni
World9
Bronz

Data înregistrării: 10.01.2009

Răspunde acestui mesaj Publică raspuns cu citat: Editează/Şterge mesaj Raportează acest mesaj moderatorului       Du-te la începutul paginii

Buna vadimx90,

Nu te va ajuta nimeni sa treci testul si nu din rautate, ci din motive obiective. Ai nevoie de niste notiuni elementare pentru a nu pierde capitalul de stat in primele 5 min.

Ai grija ce test ai selectat, daca te-ai hotarat spre exemplu sa dai testul pentru SNG, vezi ca si domumentatia citita sa fie tot pentru SNG, degeaba citesti No limit sau fix limit daca testul e pentru altceva.

Ai la dispozitie o ora. In tot acest timp poti deschie orice pagina de la sectiunea strategie. Practic dai un examen cu tot materialul la dispozitie.

Succes!

Mesaj nou 29.03.2010 21:30 World9 este off-line Caută mesaje publicate de World9 Adaugă pe World9 în lista de prieteni
MariusC
Bronz

Data înregistrării: 05.04.2010

Răspunde acestui mesaj Publică raspuns cu citat: Editează/Şterge mesaj Raportează acest mesaj moderatorului       Du-te la începutul paginii

Nu e chiar asa greu.Eu l-am luat abia a 3-a oara si de fiecare data cand nu reuseam ma uitam la filmele care iti prezentau tot de la incepatori.

Număr editări al acestui mesaj - 1 , ultima dată editat de MariusC: 06.04.2010 08:10.

Mesaj nou 06.04.2010 08:10 MariusC este off-line Caută mesaje publicate de MariusC Adaugă pe MariusC în lista de prieteni
Royal1337Flush
Începător

Data înregistrării: 18.05.2010

Eu l-am trecut din a 2-a incercare dp ce am citit mai multe materiale si chiar mi'au fost utile.
Nu este greu deloc daca citesti cateva tutoriale si iti arunci ochii pe cateva topicuri. Bafta!
Mesaj nou 20.05.2010 13:54 Royal1337Flush este off-line Caută mesaje publicate de Royal1337Flush Adaugă pe Royal1337Flush în lista de prieteni
buiacamed
Bronz

Data înregistrării: 23.07.2008

Citează:
Publicat iniţial de World9
Buna vadimx90,

Nu te va ajuta nimeni sa treci testul si nu din rautate, ci din motive obiective. Ai nevoie de niste notiuni elementare pentru a nu pierde capitalul de stat in primele 5 min.

Ai grija ce test ai selectat, daca te-ai hotarat spre exemplu sa dai testul pentru SNG, vezi ca si domumentatia citita sa fie tot pentru SNG, degeaba citesti No limit sau fix limit daca testul e pentru altceva.

Ai la dispozitie o ora. In tot acest timp poti deschie orice pagina de la sectiunea strategie. Practic dai un examen cu tot materialul la dispozitie.

Succes!

pai ce faci?? shark biggrin shark biggrin il inveti sa copieze c shark biggrin shark biggrin

da sa ai de grija sa citesti articolele pt cea din ce te-ai hotarat sa dai testu si fii atent la tabele si la bankrolllllllll management. apoi daca nici atunci nu il iei inseamna ca nu e cazul sa te apuci de poker

Mesaj nou 25.05.2010 03:52 buiacamed este off-line Caută mesaje publicate de buiacamed Adaugă pe buiacamed în lista de prieteni
World9
Bronz

Data înregistrării: 10.01.2009

Nu ai avut examene in care sa ti se dea voie cu tot materialul la dispozitie si tot sa vezi lumea picand pe capete? ... unii din lene sa se uite/ sa verifice, altii pt ca "stiu ei" si alta categorie de genul "bai, nu era ca in carte!!! nu era x(y+z)=xy+xz, era a(b+c)=ab+ac..m-am uitat, pe bune"

De obicei atunci cand ai totul la dispozitie tratezi cu superficialitate respectivul examen/ test.

*Si nici eu nu fac vreo exceptie, am picat testul prima data, am mers pe principiul "stiu eu" . Abia pe urma am zis.."hopa.. nu-i chiar asa... " am citit materialul/tutorialele si l-am luat.
Dar sa nu mai zici la nimeni

Mesaj nou 25.05.2010 04:23 World9 este off-line Caută mesaje publicate de World9 Adaugă pe World9 în lista de prieteni
danielpuiu
Bronz

Data înregistrării: 30.04.2010

e un test foarte usor. chiar nu credeam ca se poate pica. nu vreau sa ma dau mare dar cred ca cele mai grele intrebari erau cele de pozitie iar pentru asta au deja o harta foarte simpla. in rest cred ca probleme ar mai fi la intrebarile de bankroll dar si acolo sunt 2-3 reguli de care se tine cont. bine, eu nu sunt la primul site de genul asta
Mesaj nou 25.05.2010 07:56 danielpuiu este off-line Caută mesaje publicate de danielpuiu Adaugă pe danielpuiu în lista de prieteni
BULAAAN
Bronz

Data înregistrării: 12.03.2010

RE: cum pot trece testul Răspunde acestui mesaj Publică raspuns cu citat: Editează/Şterge mesaj Raportează acest mesaj moderatorului       Du-te la începutul paginii

Citează:
Publicat iniţial de vadimx90
cine ma poate ajuta sa trec testul..am citit articolele de multe ori ..da nu se primeste mai am o incercare..am nevoi doar sa trec testu...restu fac singur..

Nu prea imi vine sa cred ca ai citit "de multe ori" articolele si nu reusesti sa treci testul. Eu te sfatuiesc sa le recitesti si sa incerci inca odata, singur, pentru ca degeaba te ajuta cineva sa treci testul si tu pierzi capitalul in cateva ore/zile . Succes

Număr editări al acestui mesaj - 1 , ultima dată editat de BULAAAN: 25.05.2010 15:08.

Mesaj nou 25.05.2010 15:07 BULAAAN este off-line Caută mesaje publicate de BULAAAN Adaugă pe BULAAAN în lista de prieteni
buiacamed
Bronz

Data înregistrării: 23.07.2008

Citează:
Publicat iniţial de World9
Nu ai avut examene in care sa ti se dea voie cu tot materialul la dispozitie si tot sa vezi lumea picand pe capete? ... unii din lene sa se uite/ sa verifice, altii pt ca "stiu ei" si alta categorie de genul "bai, nu era ca in carte!!! nu era x(y+z)=xy+xz, era a(b+c)=ab+ac..m-am uitat, pe bune"

De obicei atunci cand ai totul la dispozitie tratezi cu superficialitate respectivul examen/ test.

*Si nici eu nu fac vreo exceptie, am picat testul prima data, am mers pe principiul "stiu eu" . Abia pe urma am zis.."hopa.. nu-i chiar asa... " am citit materialul/tutorialele si l-am luat.
Dar sa nu mai zici la nimeni

hehe shark biggrin shark biggrin ai picat testul din prima shark evil shark biggrin shark biggrin

eu l-am dat in 2008 testul in engleza si nu am citit articolele deloc inainte dar trebuie sa recunosc ca am citit ceva carti de poker pana atunci si am cautat despre bankroll management cu procentele alea ...

Mesaj nou 25.05.2010 16:16 buiacamed este off-line Caută mesaje publicate de buiacamed Adaugă pe buiacamed în lista de prieteni
raekk
Începător

Data înregistrării: 15.11.2009

salut sunt nou pe aici (desi contu e facut de anul trecut), azi m-am pus sa fac si eu testu fara sa citesc nimic si logic ca l-am picat , maine ma bag la studiat si apoi dau iar testu intrebarile mele sunt :
Cei 50$ se primesc doar intr-un cont nou format ?
Conditiile de rulare difera la fiecare site in parte?
Pot cumpara intrare intr-un turneu cu cei 50$ ?
Cat dureaza dupa la trecere testului si pana la primirea banilor in cont?
pt ca pe unele forumuri se plangeau ca nu au primit cei 50$. Cam atat pentru azi astept sa ma lamuriti si revin maine cu testu luat sper si noi intrebari. respect

Număr editări al acestui mesaj - 3 , ultima dată editat de raekk: 01.08.2010 01:09.

Mesaj nou 01.08.2010 01:04 raekk este off-line Caută mesaje publicate de raekk Adaugă pe raekk în lista de prieteni
sunsun28
Bronz

Data înregistrării: 18.05.2009

Citează:
Publicat iniţial de raekk
salut sunt nou pe aici (desi contu e facut de anul trecut), azi m-am pus sa fac si eu testu fara sa citesc nimic si logic ca l-am picat , maine ma bag la studiat si apoi dau iar testu intrebarile mele sunt :
Cei 50$ se primesc doar intr-un cont nou format ?
Conditiile de rulare difera la fiecare site in parte?
Pot cumpara intrare intr-un turneu cu cei 50$ ?
Cat dureaza dupa la trecere testului si pana la primirea banilor in cont?
pt ca pe unele forumuri se plangeau ca nu au primit cei 50$. Cam atat pentru azi astept sa ma lamuriti si revin maine cu testu luat sper si noi intrebari. respect
da .da.da.dureaza cam 48 de ore pana iti intra bani pe saitul de poker.daca te grabesti cu verificarea

Mesaj nou 01.08.2010 01:42 sunsun28 este off-line Caută mesaje publicate de sunsun28 Adaugă pe sunsun28 în lista de prieteni
Dana
Bronz

Data înregistrării: 27.10.2009

Bună raekk,

Te sfătuiesc să citeşti articolele de strategie pentru Începători înainte de a da testul. Mai mult, este chiar indicat să ai aceste articole deschise în timpul testului pentru a le putea consulta atunci când nu eşti sigur care este răspunsul corect.

1. Poţi beneficia de capitalul de start doar pe una dintre platformele pe care această ofertă este disponibilă (PartyPoker, William Hill, Full Tilt Poker, 888poker) şi doar dacă îţi deschizi un cont pe una dintre aceste platforme prin noi, urmând corect instrucţiunile. Atenţie: dacă ai deja un cont pe una dintre aceste platforme, nu îţi poţi deschide unul nou pentru a primi capitalul de start.
2. Te rog să citeşti descrierile platformelor de aici pentru a vedea care sunt condiţiile fiecăreia. Atenţie: te rog să nu descarci platforma pe care doreşti să primeşti capitalul de start de pe link-ul dat aici, ci te rog să urmezi instrucţiunile după ce treci testul.
3. Da
4. Mai jos poţi vedea care sunt paşii ce trebuie urmaţi pentru a primii capitalul de start. Dacă urmezi corect instrucţiunile, ar trebui să primeşti capitalul de start în câteva zile lucrătoare. Te rog să reţii că serviciul de relaţii clienţi este disponibil de luni până vineri, între orele 09.00 şi 17.00.

Pentru a primi capitalul de start va trebui sa treci prin urmatorii pasi:

1. Treci testul de evaluare.

2. Iti alegi platforma de poker pe care doresti sa primesti capitalul de start si urmezi pasii necesari descrisi in detaliu pe pagina de descriere a platformei respective. (Nu trebuie sa fi avut un cont pe platforma respectiva si sa fi facut o depunere inainte).

3. Completezi datele tale personale pe PokerStrategy.com si pe platforma de poker pe care ai ales-o.

4. Vei primi un e-mail prin care te va trimite catre un link pe pagina PokerStrategy.com unde ti se va cere sa incarci o copie dupa un act de identitate (buletin, pasaport sau permis de conducere)

Dupa ce ai trimis si aceasta poza, daca ai trecut cu bine de verificarea identitatii vei primi capitalul de start in aproximativ 72h.

Baftă!

Mesaj nou 01.08.2010 09:02 Dana este off-line Caută mesaje publicate de Dana Adaugă pe Dana în lista de prieteni
preabatran
Bronz

Data înregistrării: 19.10.2010

mai usor la teste si primesti banii 100% Răspunde acestui mesaj Publică raspuns cu citat: Editează/Şterge mesaj Raportează acest mesaj moderatorului       Du-te la începutul paginii

Editat de Dana...

Număr editări al acestui mesaj - 2 , ultima dată editat de preabatran: 19.10.2010 06:39.

Mesaj nou 19.10.2010 06:33 preabatran este off-line Caută mesaje publicate de preabatran Adaugă pe preabatran în lista de prieteni
Dana
Bronz

Data înregistrării: 27.10.2009

RE: mai usor la teste si primesti banii 100% Răspunde acestui mesaj Publică raspuns cu citat: Editează/Şterge mesaj Raportează acest mesaj moderatorului       Du-te la începutul paginii

Salut preabatran,

Ţi-am editat postul deoarece conform Termenilor şi Condiţiilor noastre, pe care te rog să le citeşti din nou, acest lucru nu este permis. Nu ai voie să ajuţi pe cineva să treacă testul şi nici nu este în interesul tău să faci acest lucru. După cum probabil ştii deja, nu este sufiocient ca prietenii recomandaţi de tine să treacă testul şi să obţină capitalul de start pentru a primi bani din programul TAF. Aceştia trebuie să joace. Dacă îţi doreşti să ai jucători de calitate recomandaţi care să joace cât mai mult şi să adune cât mai multe puncte pentru ca tu să poţi câştiga cât mai mult din acest program, te sfătuiesc să îi laşi să citească articolele şi să treacă testul.
Doresc să asigur pe toată lumea că acest test a fost conceput astfel încât oricine citeşte articolele de strategie să îl poată trece.

Îţi mulţumesc pentru înţelegere şi cooperare.

Baftă!

Mesaj nou 19.10.2010 09:37 Dana este off-line Caută mesaje publicate de Dana Adaugă pe Dana în lista de prieteni
flocea111
Începător

Data înregistrării: 11.04.2012

asdf Răspunde acestui mesaj Publică raspuns cu citat: Editează/Şterge mesaj Raportează acest mesaj moderatorului       Du-te la începutul paginii

unde pot sa invat si eu ? sa pot face testu 20-din 20
Mesaj nou 11.04.2012 19:05 flocea111 este off-line Caută mesaje publicate de flocea111 Adaugă pe flocea111 în lista de prieteni
pyranya2000
Bronz

Data înregistrării: 13.03.2011

ai la fiecare intrebare un link de culoare rosie care zice "Gaseste raspunsul la intrebare aici" sau ceva in genul, trebuie sa citesti articolele respective, sa urmaresti cum trebuie sa joci in functie de tabelul mainilor de start la care de asemenea ai un link si il vei trece, nu te grabi, citeste, si vei gasi raspunsurile potrivite.

Cred foarte mult în noroc şi cu cat studiez mai mult, cu atât am mai mult noroc.

Mesaj nou 11.04.2012 19:08 pyranya2000 este off-line Caută mesaje publicate de pyranya2000 Adaugă pe pyranya2000 în lista de prieteni
viorica
Bronz

Data înregistrării: 07.09.2010

Buna flocea111,

Bine ai venit in comunitatea noastra!

Asa cum ti-a explicat deja pyranya2000, poti gasi raspunsurile la intrebari chiar in timp ce treci testul.

Eu iti recomand sa citesti cel putin o data articolele de strategie pentru varianta de poker aleasa de tine, inainte de a trece testul. Nu uita si de video-urile instructionale pe care le poti gasi in interiorul articolelor.

Nu te grabi, ai la dispozitie o ora si cinci incercari pentru test.

Daca mai ai si alte intrebari, te mai asteptam pe forum.

Multa bafta!

PS: multumesc pyranya2000 pentru raspunsul oferit fish biggrin .

Mesaj nou 12.04.2012 14:24 viorica este off-line Caută mesaje publicate de viorica Adaugă pe viorica în lista de prieteni
pyranya2000
Bronz

Data înregistrării: 13.03.2011

Citează:
Publicat iniţial de viorica
Buna flocea111,

Bine ai venit in comunitatea noastra!

Asa cum ti-a explicat deja pyranya2000, poti gasi raspunsurile la intrebari chiar in timp ce treci testul.

Eu iti recomand sa citesti cel putin o data articolele de strategie pentru varianta de poker aleasa de tine, inainte de a trece testul. Nu uita si de video-urile instructionale pe care le poti gasi in interiorul articolelor.

Nu te grabi, ai la dispozitie o ora si cinci incercari pentru test.

Daca mai ai si alte intrebari, te mai asteptam pe forum.

Multa bafta!

PS: multumesc pyranya2000 pentru raspunsul oferit fish biggrin .

Cu placere...cum pot si eu...

Nu cumva sunt 120 de minute ( 2 ore) pentru a trece testul?Parca asa imi aduc aminte

Cred foarte mult în noroc şi cu cat studiez mai mult, cu atât am mai mult noroc.

Mesaj nou 12.04.2012 14:57 pyranya2000 este off-line Caută mesaje publicate de pyranya2000 Adaugă pe pyranya2000 în lista de prieteni
viorica
Bronz

Data înregistrării: 07.09.2010

Dap, ai dreptate. Am verificat acum si sunt 2 ore.

Nu stiu de ce aveam informatia asta

Multumesc inca o data!

Mesaj nou 12.04.2012 15:01 viorica este off-line Caută mesaje publicate de viorica Adaugă pe viorica în lista de prieteni
« Subiectul anterior | Următorul subiect » | Adaugă subiectul la favorite
Treci la:
PokerStrategy.com » Generalităţi PokerStrategy.com » Întrebări începători » cum pot trece testul